Drobečková navigace

Aktuality > Akce v okolí

Akce v okolí


ZÁVOD JMÉNEM MRAKODRAP - Dohnat a předehnat! (přednáška)

Místo
Nekvasilova 625, Karlín, 18600 Praha
Datum konání

Divadlo Kámen a Pražské domy si Vás dovolují pozvat na přednášku:ZÁVOD JMÉNEM MRAKODRAP - Dohnat a předehnat!Přednáška se světelnými obrazy, která se podruhé věnuje tématu mrakodrapů. Závod ve výstavbě probíhající původně na americkém kontinentu se pozděli vyvinul především v souboj mezi USA a SSSR, který přednáška přiblíží, ale nevyhne se ani českomoravskému okresnímu přeboru.Přednáší historik umění dr. Vladimír Czumalo.

Více

CRYPTIC BROOD (de), EKPYROSIS (it), KAOSQUAD (cz)

Datum konání
Konec
Typ

CRYPTIC BROOD Wolfsburg - Německo Prohnilej death metal, kterej odkazuje na krále stylu Autopsy v období Metal Funeral. Členové stojí za labelem Lycanthropic Chants. CRYPTIC BROOD jste mohli v Praze vidět po boku švédských REPUKED nebo nizozemců ENTRAPMENT. EKPYROSIS Italie Italská čtveřice už si tu zahrála po boku HAEMOPHAGUS. Jedná se o intenzivní a nekompromisní death metal, při jehož poslechu si vybavíte INCANTATION nebo SADISTIC INTENT! Jako poznávací znamení kapely bych vypíchl skvělou bubenici, která celej kolos žene kupředu. KAOSQUAD Blatná pičo! Jestli máme na český scéně opravdu nedoceněnou kapelu, tak to jsou jihočeští KAOSQUAD. Jejich hrubej grindcore terorizuje a drtí mrtvoly, tím se dostávám k tomu, že při poslechu si vybavíte spolky jako raný CARCASS nebo TERRORIZER! Kapela prošla transplantací bubenického postu a nutno dodat, že nová posila vyšívá blast beaty tak jak se sluší a patří - hezky po staru! V KAOSQUAD pusobí členi kapel LAHAR nebo SNĚŤ.

Více

Filozofie pro život

Místo
Varšavská 516, Vinohrady, 12000 Praha
Datum konání

Úterý, 19. listopadu 2019 19:00Přednáška ke Světovému dni filozofie Zveme vás na přednášku a prezentaci knižní novinky Filozofie pro život od prof. Delie S. Guzmán. Kniha obsahuje mnoho praktických rad, jak prožít plnohodnotný život, zachovat si vnitřní sílu a také jistotu, že naše rozhodnutí směřují k naplnění smyslu lidského bytí. Kde: Nová Akropolis, Varšavská 19, Praha 2 Vstup volný

Více

Dvacátý Punk Za Dvacku

Datum konání
Konec
Typ

Již dvacátý úterní punkový večírek, konaný v Modrý Vopici 6x ročně, na kterém tentokrát vystoupí kapely Drž Hudbu, Přísun Povolen a MHD.

Více

Severský filmový podzim 2019 - Kino EVALD

Místo
Národní 60, Nové Město, 11000 Praha
Datum konání
Typ

Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí. 10. ročník festivalu Severský filmový podzim zavítá v průběhu listopadu a prosince do 22 českých a moravských kin. Opět přináší atraktivní nabídku snímků z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a Litvy. Polovinu z nich uvede v České republice poprvé. Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc i divákům se sluchovým znevýhodněním. Všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky, vhodnými pro neslyšící. Organizátoři nezapomínají ani na cizince, při promítání v Praze, Brně a Ostravě budou filmy navíc opatřeny titulky anglickými.Festival pořádá Severský filmový klub za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu města Brna a ve spolupráci s Norským filmovým institutem, Dánským filmovým institutem, Švédským filmovým institutem, Finským filmovým fondem a s velvyslanectvími severských a pobaltských států. PROGRAM KINA EVALD:Út 19. 11. 19:00 Heavy TripÚt 19. 11. 21:00 ZOOSt 20. 11. 19:00 Byl tady SašaSt 20. 11. 21:00 Nech mě padnoutvstupné 130 Kč / filmVíce informací o festivalu a jednotlivých filmech najdete na stránkách Severského filmového klubu: http://www.sfklub.cz/seversky-filmovy-podzim-2019-praha-komorni-kino-evlad

Více

The Comet Is Coming (UK)

Datum konání
Konec
Typ

Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v Čechách!! "Přijde Kometa a zničí veškeré iluze. Přinese novou realitu, vnímání, schopnosti i povědomí, které budou existovat v jednom. Ten konec bude jen začátkem." (Z manifestu skupiny) The Comet Is Coming = "King Shabaka", "Danalogue", and "Betamax" The Comet is Coming = jazz, electronica, funk and psychedelic rock. Sestava vznikla před šesti lety v Londýně, když se k funkové dvojici bicí-klávesy na podiu spontánně připojil saxofonista Shabaka Hutchings, příležitostný člen skupiny Arkestra, která navazuje na odkaz snad největšího jazzového vizionáře Sun Ra. Ke jeho krédu "uchovat si vynalézavost i když hrajete na konvenční nástroje" přidala trojice další: rozvíjet jazzové myšlení a aplikovat je do taneční roviny. The Comet nepracují se samply či notebooky, užívají klasické syntezátory ze 70. let. Nezbytnost odpojit se od dobové rutiny deklarují i ve svém manifestu, který reflektuje současné sociální a ekologické hrozby: "Přijde Kometa a zničí veškeré iluze. Přinese novou realitu, vnímání, schopnosti i povědomí, které budou existovat v jednom. Ten konec bude jen začátkem." Hutchings je původem z karibského ostrova Barbados a už léta patří k nejprogresivnějším britským jazzmanům, je držitelem prestižní ceny Mobo, hrál s Floating Points, Heliocentrics i s průkopníkem ethiojazzu Mulatu Astatkem. Na letošních Colours vystoupil se svou další skupinou Sons Of Kemet Debutové album skupiny Channel The Spirits bylo nominováno na cenu Mercury. The Comet IS Coming přijíždí do Prahy se svým novým albem Trust In The Lifeforce Of The Deep Mystery které vydal legendární label Impulse!

Více

Nebezpečné Známosti & Fuzzy2102

Datum konání
Konec
Typ

Dvě indie-dream-pop kapely v úterním free/enter večeru 19/11/19 - Nebezpečné Známosti (Praha) - Fuzzy2102 (Litomyšl-Pardubice)

Více

Martin Hrubý - koncert s kapelou Bůhví

Datum konání
Konec
Typ

Písničkář Martin Hrubý zahraje se svou kapelou Bůhví v úterý 19. listopadu od 20:00 v pražském klubu U Staré paní. Kromě aktuálního repertoáru z chystané desky, ze které zpěvák za poslední rok postupně vypustil už 6 singlů „Kosmická“, „Vrátit se na Zem“, „Železniční“, „Betlémská“, „Zahrada“ a „Podzim“, zařadí i písně ze tří svých dosud vydaných alb „Akt“ (2004), „Hodina“ (2007) a „Trojka“ (2016). Martin zpívá výhradně ve svém rodném českém jazyce, ale hudební inspirace těží po celém světě. Žánrově se jedná o poměrně pestrou směs, zjednodušeně pojmenovatelnou např. jako czech world-pop-folk music. Martin Hrubý – voc, g; Barbora Šedivá – voc; Petr Ševčík – voc, g; Viktor Kracik – keys; Jirka Kryšpín Částka – b; Tomáš Makovský – dr Web kapely: http://martinhruby.net/

Více

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
OMEZENÍ DOPRAVY v Březiněvsi na komunikaci Na Hlavní
29
OMEZENÍ DOPRAVY v Březiněvsi na komunikaci Na Hlavní
30 31 1 2
Oznámení o mobilním sběru odpadů 2019_2
3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15
Koncert k výročí 30 let svobody a demokracie - Líbeznice
16
Oznámení - Myslivecké sdružení Bořanovice_2019
17
18 19 20 21 22 23
Oznámení o přistavení kontejnerů na bioodpad 2019/2
24
Oznámení o přistavení kontejnerů na bioodpad 2019/2
25 26
Odstávka vody v Bořanovicích - listopad 2019
27 28 29 30 1

Virtuální prohlídka obce

 

 
 

Vyhledat v textu

18. 11. Romana

Zítra: Alžběta

Návštěvnost stránek

673635