Dům U Splavínů, číslo popisné 36, stojí na východní straně Malostranského náměstí. Byl postaven v roce 1536 Vítem Slavínem z Rottenfeldu na gotických základech dvou středověkých domů. Okolo roku 1720…
Dům U Palliardů, číslo popisné 256, stojí na jižní straně Malostranského náměstí vpravo od domu U Glaubiců. Jižní křídlo domu shlíží do ulice Tržiště. Soudobá klasicistní podoba fasády je dílem…
Autorem díla z roku 1710 je Matyáš Bernard Braun. Je to sochařova první známá práce a výtvarně zřejmě nejkvalitnější dílo Karlova mostu. Sousoší je z pískovce a jeho vzorem mohlo být Berniniho Vidění…
Autorem je Ferdinand Maxmilián Brokof , dílo zhotovil roku 1709. Sv. Kajetán s typickými barokními ozdobami andělíčky a obláčky, za sochou je symbol svaté Trojice - trojhran. Sochu pořídil bývalý…
Autorem je Michal Jan Josef Brokof - starší bratr Fedinanda Maxmiliána, jenž zřejmě spolupracoval (1709). Zde je kopie z roku 1973, originál stojí v sálu Gorlice na Vyšehradě. Socha v bohatě řaseném…
Autorem je Michal Bernard Mandel, vytvořil ji roku 1714. Je to jediná mramorová socha na Karlově mostě. Znázorňuje postavu světce, jenž v levé ruce drží kříž, květinovou ratolest a knihu. Socha byla…
Nadační dům Štěpána Kynzla Na Moráni 7. Pokud se nepletu, byl Štěpán Kynzl význačným pražským obchodníkem s látkami, vlastnícím rovněž mnoho domů na Staroměstském náměstí a v okolí.
Autorem je Ferdinand Maxmilián Brokof (1714). Vedle Matyáše Bernarda Brauna je nejvýznačnějším sochařem vrcholné fáze barokního umění u nás. Toto monumentální sousoší objednal hr. František Josef…
Autorem je Ferdinand Maxmilián Brokof (1714); socha vznikla na náklad vyšehradského děkana Matějě Vojtěcha z Löwenmachtu. Svatý Vít má oděv římského legionáře (to proto, že pocházel ze Sicílie, žil…
Pamětní deska na domu č.45 připomíná, že v tomto domě žila a dokončila "Babičku" Božena Němcová. rozená Barbora Novotná, později Barbora Panklová, zakladatelka novodobé české prózy. Její život v…