Expozice vytvořená ve spolupráci s Městskou částí Praha – Vinoř seznamuje návštěvníky s historií obce Vinoř. Výstava zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky. V tematických blocích je pozornost věnována například školství, významným duchovním, vinořskému zámku a starostům obce. Z exponátů stojí za pozornost dochovaný vycházkový oblek požárníka nebo pluviál z 19. století zapůjčený z Farního úřadu Vinoř.
VíceMuzeum hlavního města Prahy spravuje jednu z nejrozsáhlejších sbírek cechovních památek na světě. Jedná se o specifickou sbírku dokládající historii a způsoby prezentace řemeslných spolků. Tato sbírka je základem stálé expozice ŘEMESLA V POŘÁDKU - historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Termín pořádek, užívaný u nás v novověku, vyjadřoval jistotu, kterou řemeslníci díky síle svého sdružení měli, a zároveň dával najevo, že vše se děje v souladu s určitými pravidly. Totéž znamenalo i staroněmecké slovo cech, kterým řemeslnická sdružení označují historici od konce 19. století.
VíceProhlídkový okruh je tvořen zčásti muzeálními exponáty a zčásti funkční pivovarskou technologií z 30. let 20. století, na které se vyrábí originální černokostelecké pivo. Nedílnou součástí pivovarského muzea je rozsáhlá databáze informací o zaniklých pivovarech Čech, Moravy a Slezska. Expozice je rozšířena o Pivovarnictví na Kouřimsku, Pivovarnictví na Ostravsku a o expozici Strojovna a varna.
VíceÚvodní část je věnována přírodě Brandýska s přesahem do širší ekozóny středního Polabí a představí různé typy krajiny s jejich dochovanými biotopy. Upozorní na zajímavé přírodní lokality a seznámí vás se zde žijícími rostlinami a živočichy, zejména těmi vzácnými a chráněnými. Prostor věnovaný archeologii na Brandýsku vám přiblíží historii tohoto oboru a nejzajímavější objevy v regionu, z nichž některé svým věhlasem a odborným významem překračují nejen oblast středních Čech, ale i České republiky. Etnografická část vám přiblíží každodenní život obyvatel tradiční zemědělské oblasti Brandýska v období konce 19. a první poloviny 20. století, seznámíte se rovněž s některými dnes už zanikajícími řemesly. Jako ilustrace tradičního života středočeské vesnice je zde použit cyklus obrazů Josefa Lady, zobrazující zvyky, obřady a pracovní činnosti v jednotlivých měsících roku. Následující historická část je zaměřena na Starou Boleslav, která navždy zůstane spojena především s vraždou sv. Václava, nejvýznamnějšího světce a zemského patrona.
VíceZámecké interiéry – připomínka pobytů císaře Karla Habsburského, vojenská tématika (19. stol.) a expozice části uměleckých sbírek Okresního muzea Praha - východ – Čeští malíři 19. a 20. století. Přístupná je zámecká kaple, rytířský sál, vojenské sály, lovecká chodba.
VíceStálá expozice představuje uměleckou keramiku 20. - 70. let 20. století.
Více