Drobečková navigace

Aktuality > Akce v okolí

Akce v okolí


,,PO STOPÁCH PRAŽSKÝCH POVĚSTÍ"

Představujeme vám opravdovou formu interaktivní společné zábavy, kterou je právě otevřená nová areálová hra ve Žlutých lázních. Jmenuje se "Po stopách pražských pověstí" a jedná se o zábavnou a vzdělávací společenskou hru v přírodním areálu. Přijďte si prožít dobrodružnou dvouhodinovou cestu pražskou historií, jejími příběhy a pověstmi a seznámit se s postavami legend i pohádek staré Prahy. Velká mapa a indicie v krásném přírodním areálu Žlutých lázní vám budou dobrými průvodci a společníky. Připomenete si, co již znáte, dozvíte se možná, co jste ještě nevěděli a zažijete to opravdové „putování historií“!!

Více

Nábor do sboru CORO PICCOLO PRAHA

Coro Piccolo je seskupení talentovaných dětí ve věkovém průměru 10 let. Sbor pořádá samostatné koncerty, spolupracuje s dalšími hudebníky a hudebními tělesy, natáčí pro televizi i rozhlas. Členové sboru účinkují v dětských rolích v muzikálech i v činohře, věnují se dabingu. Pravidelné zkoušky probíhají v sále U Boudů v Kolovratech a v ZŠ Na Smetance, Praha 2. Podmínkou přijetí do sboru je zdravý hlas, veselá povaha a ochota učit se novým věcem.

Více

Viktoriánská matka

Místo
Valdštejnská 150, Malá Strana, 11800 Praha
Datum konání
Konec

Jaké krutosti a omezení provázejí těhotenství a porod? Co doporučují viktoriánští lékaři novopečené matce? Jak vychovávat dítě? Komentované prohlídky výstavy Něžná krása kruté Anglie ze soukromé sbírky historických oděvů a doplňků, o životě viktoriánské ženy na konci 19. století, představuje tradice a zvyky spojené s mateřstvím - nejdůležitější rolí ženy. So-ne 10.00-17.00 hod.

Více

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Místo
Soukenická 1190, Nové Město, 11000 Praha
Datum konání

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí. Přednáší Tomáš Pfeiffer, který je připraven se s Vámi podělit o poznání a cestu života, kterou přijal jako žák tvůrce biotroniky a přinašeče, pana Josefa Zezulky. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života. Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronický duchovní obřad. BIOVID TV – internetová televize – Zveme Vás k živému vysílání z pondělních a pátečních přednášek Univerzity Bytí v Praze na http://www.dub.cz/biovid-tv/

Více

Model Young Package 2019 Award Ceremony

Místo
Vyšehradská 2075, Nové Město, 12800 Praha
Datum konání

Designéři na téma „Zážitek z rozbalování“ - mezinárodní soutěž obalového designu Model Young Package odhalí výsledky 23. 9. v CAMPu Letošní 24. ročník unikátní mezinárodní soutěže obalového designu Model Young Package přinesl atraktivní téma Unboxing Experience neboli Zážitek z rozbalování. Návrhů přišlo do organizace Czechdesign 666 a putovaly z 66 zemí světa. Ty nejlepší budou představeny už 23. září v Centru architektury a městského plánování v Praze. Mezinárodní soutěž obalového designu pro designéry i studenty organizuje Czechdesign pro společnost Model Obaly, a.s. Soutěž je největší svého typu na světě a dává účastníkům jedinečnou možnost porovnat své návrhy v mezinárodní konkurenci. Na výherce tento rok čekají odměny v celkové výši 6 200 EUR. Letošní ročník soutěže vyzval designéry k zamyšlení se nad propojením obalu, funkce, ekologie a zážitku z rozbalování. Jak si s tématem soutěžící poradili, přišli s vizionářským přístupem nebo s neotřelým a hravým designem? To vše hodnotila porota složená z významných odborníků oboru v čele s Janem Činčerou, nejuznávanějším obalovým designérem v ČR. Veřejnosti budou výsledky představeny v rámci slavnostního večera v Praze. Přítomni budou porotci i soutěžící z celého světa, kterým budou předány finanční odměny. Večerem provede Simona Babčáková, po vyhlášení bude následovat párty s DJ Floex. KDE: CAMP - Centrum architektury a městského plánování KDY: 23. září 2019 v 19 hodin FB EVENT: Model Young Package 2019 Awards Ceremony

Více

Jak vidět/stvořit film

Místo
Prvního pluku 20, Karlín, 18600 Praha
Datum konání

Vzdělávací a talentová platforma Free Cinema přichází letos již po sedmé s kurzy, které v České republice nemají obdoby. V kurzu Jak vidět film? budete rozebírat klasické kultovní snímky v kontextu historickém, uměleckém, technologickém i filosofickém. A v jedinečném kurzu Jak stvořit film? můžete realizovat své nápady a stvořit tak vaše autorské filmové dílo. Oba kurzy probíhají od října 2019 do května 2020 střídavě v prostorách Kasáren Karlín a Studia FAMU. Přednášejícími jsou osobnosti z filmového a akademického prostředí jako například odborník na historii filmu PhDr. David Čeněk nebo režisér Tomáš Janáček, jehož snímek Noc s agamou byl letos nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. V praktickém kurzu budete mít k dispozici profesionální filmové vybavení. Prostřednictvím kurzů se tak nejen dozvíte mnoho o filmové historii a teorii, natočíte snímek, který lze použít k přijímacímu řízení na filmových školách, ale také se stanete součástí umělecké komunity.

Více

Pražská nemocniční čtvrť na Novém Městě (přednáška)

Místo
Nekvasilova 625, Karlín, 18600 Praha
Datum konání

Divadlo Kámen a Pražské domy si Vás dovolují pozvat na přednášku:PRAŽSKÁ NEMOCNIČNÍ ČTVRŤ NA NOVÉM MĚSTĚ Praha má vedle mnoha dalších specifik také to unikum, že přímo v historickém jádru, na Novém Městě, se nachází rozlehlá čtvrť nemocničních zařízení různého účelu ve volné zeleni. Impulsem zde bylo založení Všeobecné nemocnice v roce 1788, ruku v ruce s josefínským rušením klášterů, ale nejen ve spojitosti s ním, přibývaly ústavy další. Přednáška se pokusí představit tento proces v jeho historické posloupnosti.

Více

Mahátma Gándhí

Místo
Varšavská 516, Vinohrady, 12000 Praha
Datum konání

Přednáška ke 150. výročí jeho narození Jeden z největších indických duchovních vůdců. Prosazoval filozofii aktivního, ale nenásilného odporu (satjágraha), a nakonec 15. srpna 1947 dovedl Indii k nezávislosti. Celý život ho vedla snaha o dosažení Pravdy. Den jeho narození, 2. říjen, byl OSN vyhlášen jako Den nenásilí.

Více

VLADIMÍR MERTA - koncert

Místo
Pertoldova 3346, Modřany, 14300 Praha
Datum konání

Vladimír MERTA - akustický koncert v komorním prostředí VINIČNÍHO DOMKU (55 míst) Vlastní písně začal Vladimír Merta skládat koncem 60.let během studijního pobytu ve Francii. První LP deska Ballades de Prague vyšla více méně náhodou v roce 1969 u francouzské společnosti Vogue. Další možnosti silně omezila represe režimu, jeho první domácí album Pravda o Marii z roku 1970 již nesmělo vyjít (vydání na CD 2012), ale Merta s přestávkami koncertoval, publikoval a pokoušel se o vlastní filmařské projekty, byť oficiálními místy nepodporován. V 70. a 80. letech se stal písničkářskou ikonou. Básnické texty, ojedinělá hra na kytaru a písně jako Dlouho se mi zdá nebo Omamná květina pravdy vynesly Mertovi statut muzikanta, který se nenechá nikým a ničím svázat. První domácí album vyšlo až v roce 1978 (P.S.), v roce 1988 vyšlo syrové 2LP s živým záznamem koncertu v Malostranské besedě. Po letech čekání se objevilo CD Filmy v hlavě. Novinkou je i knižní vydání textů Mimo čas. V roce 2016 vyšla limitovaná edice nahrávek z roku 1976 Podkrovní pásky. Koná se pod záštitou Pavla Ehrlicha, radního městské části Praha 12. Předprodej vstupenek v KULTURNÍM CENTRU "12" -1/ Jordana Jovkova 20 a 2/ Pertoldova 10, Praha 4, přes prázdniny po telefonické domluvě – 241 773 832, 244 403 129, www.kc12.cz, od září úterý a čtvrtek 16:00 - 20:00. Místo konání: Viniční domek, Chuchelská 6/1, Praha 4 - Modřany, 142 00.

Více

Requiem

Místo
Štěpánská 644, Nové Město, 11000 Praha
Datum konání

Záznam opery Wolfganga Aamadea Mozarta.

Více

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31
Otevření nového pavilonu školy - Líbeznice
1
2 3
Kickbox pro děti a dospělé
4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28
Čokoládové střílení pro děti - 2019
Čokoládové střílení pro děti - 2019
29
30 1 2 3 4 5 6

Virtuální prohlídka obce

 

 
 

Vyhledat v textu

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Návštěvnost stránek

656224