Drobečková navigace

Aktuality > Akce v okolí

Akce v okolí


Fotografie doby monarchie

Místo
Národní 1987, Nové Město, 11000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Výlet v čase nabízí expozice Fotografie doby monarchie. Snímky z doby označované jako Belle époque představují Prahu i Paříž, známé osobnosti, módu, první auta, dobové akty i způsob prožívání volného času v kavárnách, restauracích i třeba při sportu a rekreaci všeho druhu. Fotografie plastic­ky ukazují soudobý životní styl, při pohledu do časů vzdálených 100 let mají přímo relaxační charakter. Zarámované celé snímky možno vidět v Gale­rii Louvre a zde na webu jejich výřezy. Všechny fotografie je možno zakoupit.

Více

Císařská zbrojnice

Místo
Hradčanské náměstí 185, Hradčany, 11800 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Umění Starověku

Místo
Staroměstské náměstí 606, Staré Město, 11000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Vysokou úroveň starověkých kultur dokládají vystavené památky egyptské, anatolské, asyrské, mezopotamské, íránské a v převažující míře zastoupené ukázky antické tvorby, která dala základ pozdějšímu umění Evropy. Přitažlivý prolog tvoří umělecké předměty ze starověkého Egypta a Núbie, na něj navazuje navazují památky Přední východ Předního východu, dále Kypru a egejské oblasti. Podstatný úsek expozice dokumentuje uměleckou tvorbu Řeků od rané doby železné do helénismu. Uměním Etrusků a Římanů se expozice ve druhém patře uzavírá. Stálou expozici doplňuje sál určený pro specializované výstavy ve 2. poschodí. Nový výstavní sál v paláci Kinských je určen pro tematické výstavy. Expozici doprovází pestrá nabídka přednášek, pořadů a výtvarných dílen, na které se podílejí všechny partnerské instituce. Návštěvníci se mohou věnovat vlastní výtvarné práci v ateliéru ve 2. patře, kde najdou výtvarné pomůcky, návody k výtvarným etudám a publikace k prezenčnímu studiu. V zázemí je zde pamatováno na rodiny s dětmi. V pokladně v přízemí zadního traktu paláce je otevřena prodejna publikací z edic institucí, které se na přípravě nové expozice podílely.

Více

Dějiny židů v Čechách a na Moravě II.

Místo
Vězeňská 141, Josefov, 11000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice je věnována dějinám Židů v Čechách a na Moravě od emancipace do současnosti.

Více

Expozice dětských kreseb z Terezína

Místo
Široká 23, Josefov, 11000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Na čtyři a půl tisíce dětských kreseb, které zůstaly uschované ve dvou kufrech, jež Friedl Dicker před svou deportací do Osvětimi uschovala v Terezíně a které byly bezprostředně po skončení války předány Židovskému muzeu v Praze, tvoří jeden z nejautentičtějších dokladů tragického osudu českých a moravských Židů během druhé světové války.

Více

Původní interiér bytu rodin Palackého a Riegra

Místo
Palackého 719, Nové Město, 11000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Mac Nevenův pozdně barokní palác v Palackého ulici na Novém Městě pražském. Zde je autentický byt Františka Palackého a jeho zetě Františka Ladislava Riegra – salon, pracovna Palackého, pracovna Riegera, jídelna a sbírkový pokoj. Zde najdete díla Josefa Mánesa, Josefa Václava Myslbeka a krajinářskou školu Julia Mařáka,a také národopisnou sbírku Libuše Bráfové.

Více

Cesty Antonína Dvořáka

Místo
Ke Karlovu 462, Nové Město, 12000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Život a dílo hudebního skladatele Antonína Dvořáka je prezentováno ve vile "Amerika". Je doplněná vystavením několika originálních kusů nábytku z Dvořákovy pracovny.

Více

Prodejní galerie – díla od známých i začínajících autorů

Místo
Mostecká 48, Malá Strana, 11800 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Hlavní nabídku galerie tvoří olejomalby všech velikostí, litografie, kvaše a akvarely. Nechybí ani ozdobná a užitková keramika, dřevořezby a bronzové sochy.

Více

Bydlení 1900-1920

Místo
Vilová 91, Strašnice, 10000 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Trmalova vila – Kotěrovo centrum zpřístupňuje pro veřejnost od 2. 12. 2009 novou dlouhodobou expozici Bydlení 1900-1920. Výstava významným způsobem doplňuje a obohacuje zde již dříve vystavené soubory nábytku architekta Jana Kotěry. Expozice představí vrcholový design (Jan Kotěra, Pavel Janák), ale ukáže i anonymní sériový design předmětů denní potřeby.Významný soubor nábytku byl navržen v letech 1919-1920 pro Dr. Antonína Heverocha, známého psychiatra. Kotěra mu vybavil jídelnu s pracovnou. Tento soubor bude doplněn jídelním servisem, příbory, ale také dobovým dominem a dalšími kratochvilnými pomůckami. Soubor bílé ložnice, z doby kolem roku 1916, představuje ukázku soukromého prostoru se všemi náležitostmi i dnes zapomenutými kuriozitami. Každý si vybaví masážní elektrický stroj z filmu Postřižiny, který nechybí ani v Trmalově vile. Dobové lavabo reprezentuje důraz na hygienu, který se neustále zvyšoval. Neřesti připomíná dřevěná kuřácká souprava, šampusové skleničky nebo secesně zdobený kávový servis. Hřebem expozice je jedna z kubistických dóz architekta a návrháře Pavla Janáka, svého času hlavního architekta Pražského Hradu a jednoho z vůdčích osobností české moderní architektury. Janák byl žákem Otty Wagnera, stejně jako Kotěra, ale byl o generaci mladší.

Více

Historie a současnost Prahy 9 v dokumentech a fotografiích

Místo
Sokolovská 69, Karlín, 18600 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Hon v Bořanovickém háji 2022_2
30 31 1

Virtuální prohlídka obce

 

 
 

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Návštěvnost stránek

2807425