Drobečková navigace

Aktuality > Akce v okolí

Akce v okolí


Letní slavnosti staré hudby: Alessandro Severo

Místo
Alšovo nábřeží 79, Staré Město, 11000 Praha
Datum konání

Velkolepým zakončením 21. ročníku Letních slavností staré hudby, jimž tentokrát doslova vládne urozenost a ušlechtilost, bude koncertní provedení Händelovy opery Alessandro Severo, která měla premiéru roku 1738 v londýnském King’s Theatre. Lsti, úskoky a intriky mocných – stejně jako jejich milostná dobrodružství či rodinné pikanterie – byly, jsou a vždy budou přitažlivým tématem a nevyčerpatelnou uměleckou inspirací! Umění má navíc onen blahodárný účinek, že konkrétní historickou situaci dokáže povýšit na nadčasový příběh a prodchnout jej nadpozemskou krásou... To je také případ opery Alessandro Severo z pera velikána hudebního baroka – Georga Friedricha Händela. Vynikající libreto podle arkádského básníka Apostola Zena vychází ze skutečného života posledního Severovce na římském trůnu, ovšem nelítostné 3. století našeho letopočtu obaluje laskavými ornamenty 18. století. Příhodně realistické je zpodobnění mladého císaře kontratenoristou, neboť skutečný Alexander Severus nastoupil na trůn ve 13 letech. Spletitý příběh prostoupený na jedné straně žárlivostí a pletichami, na straně druhé láskou, odpuštěním, velkodušností a loajalitou vrcholí ve šťastném souladu a blažené harmonii. Barokní orchestr Collegium Marianum v čele s Janou Semerádovou doprovodí šestici skvělých pěveckých sólistů – dvou hlavních úloh se ujmou vynikající italský kontratenorista Raffaele Pè (Alessandro Severo) a česká sopranistka Hana Blažíková (v roli Alessandrovy manželky Salustie, která v příběhu sehrává klíčovou roli, jak se na femme fatale sluší).

Více

Dead Daniels - Final Kain Show

Datum konání
Typ

První koncert odehráli Dead Daniels v Kainu 16.1.2010, od té doby jste nás tu mohli vídat pravidelně zhruba 4x do roka... Přijďte s námi oslavit 10 let na scéně a rozloučit se s legendárním žižkovským klubem na jeho původní adrese, kde byl celých 20 let!!!

Více

Pharamis (Cz) / Helado Infinito (Arg/Ch)

Datum konání
Typ

Pharamis - (Pop/Funk) Helado Infinito - (pop/folk/hip-hop/elektronika) Nenechte si ujít vyjímečný koncert!

Více

Loučení s Kainem

Datum konání
Typ

dvojkoncert kapel ROSETTA a LIBÝ KVĚTOŇ....naposledy v Kainu.

Více

Krumpáče a Led Sezelim Na Slamníku

Datum konání
Typ

Pokoronavirová rocková pařba.

Více

Koncert pro Kaštánka

Datum konání
Typ

Tradiční koncert věnovaný vzpomínce na Lubomíra Kaštánka se uskuteční jako vždy v jeho oblíbené Modré Vopici na venkovním a vnitřním pódiu. Letos mu zahrají jeho kamarádi z kapel ... BOA2 (crossover) www.facebook.com/BOA2cz JOLLY JOKER & P.B.U. (crossover) http://goo.gl/9tCRLm # http://goo.gl/1oEYb7 TOGETHER (housle 'n roll) www.facebook.com/TOGETHER.cz MEA CULPA (rock-world music) www.bandzone.cz/meaculpa Akci bude uvádět RICHARD SACHER. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ http://modravopice.eu/akce/koncert-pro-kastanka-4 Klub Modrá Vopice, Praha 9 - Vysočany www.mapy.cz/s/d48t FB stránky: http://goo.gl/mJjz6m www.modravopice.eu 5. 2019 http://bandzone.cz/akce/479853 4. 2018 http://bandzone.cz/akce/467060 3. 2017 http://bandzone.cz/akce/434505 2. 2016 http://bandzone.cz/akce/415759 1. 2015 http://bandzone.cz/akce/377072

Více

SUMMER TIME

Datum konání
Typ

PŘIDEJ SE NA VEČÍREK VE VAGONU I TY

Více