Drobečková navigace

Aktuality > Vicemistryně světa 2023 ve sportovním aerobiku a fitness z Bořanovic

Vicemistryně světa 2023 ve sportovním aerobiku a fitness z Bořanovic1_Vicemistryně světa 2023.jpg2_Vicemistryně světa 2023.jpg

Junior Grande (Eliška Kadlečková třetí zprava)                                             Cadet Tria (Matylda Boháčová uprostřed)

Poslední říjnový víkend mělo nádherné a starobylé město Gent v Belgii možnost přivítat účastníky Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness 2023. Informace o úspěších českých závodnic se objevily ve všech hlavních zprávách českých médií. Je nám tedy nesmírnou ctí, že dvě děvčata, která svými vynikajícími výkony také vystoupala na stupně vítězů, přivezla své stříbrné medaile právě do Bořanovic. Obě mladé a inspirativní dívky trénují pod hlavičkou Fitness Center Báry a Hanky Šulcové v Praze 8, což je již třináct let nejúspěšnější aerobik a fitness klub v České republice.

S radostí představujeme první z nadaných dívek, vicemistryni světa 2023 v kategorii fitness týmy Junior Grande, čtrnáctiletou Elišku Kadlečkovou, studentku Gymnázia Františka Palackého v Neratovicích, která se aerobiku věnuje již osm let a jejím největším úspěchem je získání titulu Mistryně světa v kategorii fitness týmy Cadet Grande v roce 2022.

Vicemistryní světa 2023 v kategorii sportovní aerobik Cadet Tria je jedenáctiletá Matylda Boháčová, studentka britské školy Meridian International School v Praze. S aerobikem začala již ve čtyřech letech a od šesti let závodí, přičemž za sebou má zkušenosti i z kategorie singl a duo. Její nasazení je skutečně obdivuhodné, neboť se nejedná jenom o pravidelné tréninky třikrát týdně, ale o každodenní vášeň, která společně s velkou pílí vede k zaslouženým Matyldiným úspěchům. K těm největším mimo zmíněného stříbra z Mistrovství světa 2023 je hattrick na Mistrovství České republiky v letech 2021 - 2023, kde se již potřetí v řadě stala se svým týmem vítězkou v kategorii Tria. 

Gratulujeme dívkám k jejich dosavadním úspěchům a přejeme v nové závodní sezoně hodně radosti, štěstí, pevné vůle a vytrvalosti. Bořanovice mohou být právem hrdé na své mladé obyvatelky.

3_Vicemistryně světa 2023.jpg4_Vicemistryně světa 2023.jpg

                                                                                                                                                                                               Foto: P. Kyslinger, T. Mertl